Wspaniale, że jesteś! :)

Witaj w przestrzeni, w której wiedza jest przede wszystkim po to, by zacząć działać.

Czy zdarza Ci się, że po szukaniu informacji o zdrowiu w Internecie jesteś jeszcze bardziej zagubiony, niż przed otwarciem przeglądarki? 

Czy masz wrażenie, że portale internetowe zamieniają się w bazary, z wyskakującymi co krok okienkami reklam – jak przekupki wciskające Ci swój towar?

Czy po przeczytaniu metrów tekstu, właściwie dalej nie wiesz, co jeść, czego unikać, komu ufać i jak zastosować tę wiedzę w życiu?

Zastanawiasz się, co możesz z tym zrobić? 

Tu wchodzę ja, cała na biało 😉

Tworząc ten blog, chcę pomóc Ci odnaleźć się w natłoku informacji, fake’owych danych czy wyskakujących reklam z obietnicami szybkich i prostych rozwiązań. Bez naukowego żargonu i niepraktycznych zaleceń, które trudno wpleść w plan dnia.

Przy mojej pomocy nauczysz się omijać ten syreni śpiew i bezpiecznie poruszać się po meandrach zdrowia bez rozbijania o skały.

Tylko czym właściwie jest zdrowie? Jedynie brakiem choroby? Czy zdrowie wystarczy, aby być szczęśliwym i czy braki w innych sferach życia nie przekładają się na jego utratę?

W całościowym spojrzeniu na istotę dobrostanu, może pomóc to hinduskie przysłowie:

magda kaczan lekarz rusz4litery

Każdy człowiek jest jak dom z czterema pokojami. Mamy pokój ciała, pokój umysłu, pokój emocji i pokój ducha. Większość z nas spędza całe dnie tylko w jednym z tych pokojów. Mądry człowiek co dzień zagląda do każdego z pomieszczeń, choćby po to tylko, aby je przewietrzyć.

Tylko wtedy może być pełnią siebie.

1. Pierwszy z pokojów znajdziesz w zakładce „CIAŁO” – najobszerniejszej z obecnych na blogu, z uwagi na to, czym zajmuję się na codzień. Zdrowie, medycyna, leczenie. Wszystkie zamieszczone informacje opieram na wynikach badań, rekomendacjach, zaleceniach i okraszam zdrowym rozsądkiem 🙂

2. Drugie zagadnienie – w zakładce „UMYSŁ” – tutaj znajdziesz informacje z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego uzupełnione o moje obserwacje i przemyślenia.

3. Pokój emocji pod zakładką „SERCE” – znaczenie emocji i relacji w codziennym życiu. Od czego zależą oraz ich wpływ na pozostałe sfery życia.

4. I ostatnie z pomieszczeń, „DUCH”duchowość w bardzo szerokim ujęciu. Tutaj pozwalam sobie popłynąć 🙂 

Ponadto podzieliłam treści na dwie duże grupy: dotyczące dzieci NIECUKIERKOWO i jedynie dorosłych – Tylko dla dorosłych. Klikając w górnej części strony, możesz wybrać interesującą Cię kategorię wiekową 🙂

Internet jest pełen stron jedynie ślizgających się po tematach i dających ogólnikowe zalecenia w stylu „więcej ruchu”, „zdrowa dieta”, z których ostatecznie niewiele wynika. Moim głównym celem jest tworzenie pogłębionych, wartościowych treści podanych w przystępny sposób. Każdy post uzupełniam konkretnymi propozycjami, jak możesz wykorzystać opisaną wiedzę w praktyce na co dzień, czyli „Co możesz z tym zrobić?”.

wędka a nie ryba

Kilkanaście lat doświadczenia w zawodzie lekarza nauczyło mnie przede wszystkim tego, że zdrowie to proces. Proces realizowany poprzez codzienne drobne wybory, za które odpowiedzialni jesteśmy tylko my sami. Ich suma daje określony efekt – pozwala zachować zdrowie lub może prowadzić do chorób.

Zapraszam Cię do przestrzeni zawierającej „narzędzia” do podejmowania dobrych wyborów. Wędki, nie ryby. 

Jest to blog dla osób chcących wziąć życie w swoje ręce i wykorzystać je najlepiej, jak potrafią. 

Nigdy nie napiszę Ci, że wprowadzanie trwałych zmian w życiu jest proste. Powiem Ci natomiast, że jest warte każdego wysiłku, i że nikt nie podejmie go za Ciebie. To Twoja podróż przez ocean życia, na którym codziennie wytyczasz trasę drogą rozwiązań lub drogą wymówek. 

Wpływ na kreowanie samego/samej siebie oraz dokonywanie wyborów w każdym „tu i teraz” to tak naprawdę JEDYNE, co masz do dyspozycji. Tak niewiele i tak wiele zarazem.

Zapraszam do wspólnej podróży!

Magda 

Close