O mnie

Witaj!

Bardzo mi miło gościć Cię tutaj! 🙂

Nazywam się Magdalena Kaczan i jestem lekarzem rodzinnym. Pomagam zrozumieć trudne medyczne zagadnienia oraz wprowadzać korzystne dla zdrowia zmiany w życie. Jeśli chcesz żyć i leczyć się świadomie i odpowiedzialnie – to jesteś w dobrym miejscu!

Zawodowo

Od początku swojej ścieżki zawodowej pracuję w poradniach medycyny rodzinnej, chociaż na specjalizację w tej dziedzinie zdecydowałam się dopiero po kilku latach.

Wcześniejsza praca na szpitalnym Oddziale Internistycznym oraz w Hospicjum Domowym dała mi szeroką perspektywę i doświadczenie.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego.

Co tu robię?

Co robi lekarka w internecie? To, co jest jednym z głównych filarów zdrowia i skutecznego leczenia. Na co, niestety, tak często brakuje czasu w trakcie wizyty w gabinecie.

Przede wszystkim edukuję, tłumaczę, wyjaśniam. Ale także motywuję do aktywności w dbaniu o własne życie we wszystkich jego aspektach. Moją misją i pasją jest holistyczne podejście do drugiego człowieka, z poszanowaniem jego własnych wartości.

Osoba, która przychodzi do mnie ze swoim problemem, to nie „choroba” do wyleczenia, lecz człowiek – ze swoimi lękami i problemami. Człowiek, który ma określone przekonania na temat świata oraz nawyki, bez zmiany których ciężko mówić o poprawie stanu zdrowia. 

Zupełnie naturalne jest, że jeśli masz jakiś problem zdrowotny, to szukasz informacji na jego temat. Zazwyczaj pierwszym miejscem, do którego sięgamy jest właśnie internet. Jednakże, jak wszyscy wiemy, znajdziesz tu wszystko – od super specjalistycznych, naukowych danych, po nieprawdziwe, a wręcz szkodliwe informacje. Można się w tym wszystkim pogubić.

Stąd narodził się pomysł na powstanie tego bloga.

Chcę tworzyć miejsce, w którym znajdziesz wiele cennych informacji oraz praktycznych porad podanych w przystępnej formie – mając jednocześnie pewność, że nie są to bzdury. Taki łatwostrawny, ale jednocześnie zdrowy i smaczny posiłek 🙂 Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w pracy z osobami w każdym wieku i stanie klinicznym wiem, co się sprawdza, a co jest tylko niepraktyczną „pisaniną” z internetu lub zwyczajnie nieprawdą.

Jednak sama wiedza nie wystarczy, żeby dokonała się zmiana. Trzeba ją jeszcze zastosować – do czego nieustannie motywuję 🙂

Prywatnie

Prywatnie jestem mamą dwóch synów w wieku szkolnym, więc rodzicielskie perypetie to mój chleb powszedni. 

Uwielbiam czytać książki i uczyć się nowych rzeczy.

Kocham naturę. Piesze wędrówki po górach i lasach są najlepszą odskocznią od codzienności i pozwalają mi naładować baterie. Miłość do przyrody sprawia też, że z naszą rodziną mieszka ponad 100 roślin – i zdecydowanie nie powiedziałam w tej kwestii ostatniego słowa! 🙂

Zapraszam Cię do zapoznania się z układem artykułów na blogu w zakładce O BLOGU oraz do zapisania się na NEWSLETTER.

W razie pytań pisz śmiało na: magda@rusz4litery.pl

Close